Gambit królowej Tytuł: Co można przeczytać?

ByAla

Gambit królowej Tytuł: Co można przeczytać?

Czy na rynku znaleźć można fajne książki do przeczytania? Tak, jak najbardziej tak. Jest wiele ciekawych propozycji, które zasługują na uwagę. Wśród nich można wymienić “Halny” Remigiusza Mroza, “Królestwo” Jo Nesbo, “Gambit królowej” Waltera Tevisa (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/gambit-krolowej-walter-tevis), “Miłość czyni dobrym” Katarzyny Bondy oraz wiele innych książek, jakie pojawiły się w roku 2020 i w poprzednich. Niezależnie od tego, kiedy będziemy szukać dobrej książki do czytania – zawsze znajdziemy jakąś ciekawą tematykę, dzięki czemu na nudę nie będziemy narzekać.

“Ukochaj na śmierć”

Robert Ostaszewski zaprasza do poznania mrocznych tajemnic Świętochłowic. Podczas jednej z wojennych rekonstrukcji z 1939 roku dochodzi do tragedii. Ginie jeden ze studentów. Wszyscy są pewni tego, że był to wypadek. Nadkomisarz Polański, który zajmuje się całą sprawą, jakoś nie jest w stanie w to uwierzyć, dlatego rozpoczyna śledztwo wraz ze swoim zespołem. Przeczucie go nie myliło i trafia on na trop mrocznej sprawy, która sprawia, że mroczne tajemnice Świętochłowic wychodzą na jaw. Dojdzie do pewnej konfrontacji, której sam nadkomisarz się nie spodziewał. Rozwiązanie całej zagadki nie będzie takie łatwe, ponieważ pracę utrudnia pani Łukowska – nowa podkomisarz, która szczerze nienawidzi tego regionu i swoich nowych współpracowników. Czy pozwoli ona na do, aby Polański rozwiązał daną sprawę? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Wszystkie osoby, które kochają rozwiązywanie zagadek kryminalnych, na pewno będą się czuć doskonale w towarzystwie takich bohaterów.

“Paprocany”

Paulina Świst zaprasza do przeczytania swojej najnowszej powieści. Krzysztof Strzelecki to jeden z najlepszych policjantów na komendzie w Tychach. Dlaczego więc jedna z aresztowanych prostytutek oskarża go o gwałt? Nie wiadomo, ale sprawa musi zostać wyjaśniona. Na ten czas Strzelecki zostaje wysłany na przymusowy urlop. W tym czasie jego szef (który jako jedyny wierzy w jego niewinność) prosi go o pomoc. Zaginęła jego siostrzenica. Dziewczyna zawsze sprawiała problemy, a ucieczki z domu były u niej normalnością. Tylko, że tym razem matka dziewczyny czuje, iż stało się coś złego. Policja oficjalnie twierdzi, że nie może rozpocząć śledztwa, ponieważ dziewczyna jest już pełnoletnia. Strzelecki decyduje się na to, aby pojechać nad Paprocany – pobliskie jezioro, gdzie zaginiona była widziana po raz ostatni. Tam spotyka się z matką dziewczyny. Dwa różne charaktery, cięte riposty, emocje buzujące pomiędzy kobietą i mężczyzną oraz tajemnicza zagadka – książka jest naprawdę dobra.

zdjęcie utworzone przez lookstudio - pl.freepik.com

About the author

Ala administrator