Nowe książki na rynku

ByAla

Nowe książki na rynku

Nowe książki na rynku zawsze są oczekiwane przez czytelników. Tak, o innych pozycjach nie zapominamy – w szczególności, jeżeli można zakupić je w promocyjnych cenach. Tylko, że nowości zawsze wzbudzają w nas żywe emocje. Wśród popularnych nowości znaleźć można “Gambit królowej” Waltera Tevisa. Angielska propozycja, która została przetłumaczona na wiele języków. Do tego są też inne opowieści, których akcja i fabuła wciągają bez pamięci.

“Halny”

Jest to opowieść, którą proponuje swoim czytelnikom polski mistrz kryminałów Remigiusz Mróz. Jedna z najbardziej wyczekiwanych książek w ostatnim czasie, ponieważ opowiada ona o doskonale wszystkim znanym Wiktorze Froście. Ten znany komisarz powraca. Chociaż, czy powróci, to się dopiero okaże. Jak na razie nikt go nie może odnaleźć, a w polskich górach, w Tatrach znowu polała się krew. W jednej ze znanych kaplic zostają odnalezione zwłoki kobiety, brutalnie okaleczone. Widać, że morderca robił wszystko na wzór Bestii z Giewontu, która to dzięki Frostowi znajduje się właśnie w więzieniu. Prokurator Dominika Wadryś-Hansen z przerażeniem odkrywa, że prawdopodobnie pojawił się naśladowca. Postanawia udać się do więzienia, do Iwo Eliasza, aby zapytać go o to, co ten wie na ten temat. Iwo – Bestia nie zamierza jej nic mówić. Jest gotowy do współpracy, ale tylko i wyłącznie z Frostem. Czy prokurator będzie w stanie odnaleźć komisarza, który wcale nie chce zostać odnaleziony?

“Szare wilki z Jarocina”

Autorem tej książki jest Robert Ziółkowski, który chce przypomnieć sylwetki osób, o których rzadko kiedy mówi się w historii. Wszystko rozpoczyna się od tego, że siostra pruskiego pułkownika von Wussowa, ginie w wyniku brutalnego gwałtu. Wussow przekonuje się również, że zginął bezcenny, rodowy medalion przy tej okazji. Pułkownik poprzysięga zemstę osobie, która dokonała tego aktu. Ta historia pozwala również przedstawić postać szarych wilków z Jarocina, czyli powstańców wielkopolskich, którzy nie dali się pruskim najeźdźcom. Robili co mogli, aby Poznań, Jarocin i okolice zostali przyłączeni do granic Rzeczypospolitej. 123 lata trwała ich walka, dale im się udało. Autor w piękny sposób przedstawił ich wspaniałą walkę, która kosztowała życie nie jednej ofiary. Opłacało się. Żadna ofiara nie poszła na marne. To, co należało do Polski, na nowo znalazło się w jej granicach. Jeżeli ktoś lubi taką tematykę, to jak najbardziej powinien poznać niezwykłe dzieło Ziółkowskiego, które jest hołdem dla polskich bohaterów z wielkiopolski.

Kawa autorstwa lookstudio - pl.freepik.com

About the author

Ala administrator