DIPLOMA COLLECTION MSKPU

Opis kolekcji

Inspiracją do stworzenia kolekcji były zdjęcia różnych form botanicznych – liści paproci, pąków kwiatów, kropel rosy osadzonych na roślinach. Kształty stworzone przez naturę były bodźcem do próby odtworzenia z tkanin elementów równie delikatnych co oryginalnych

Inspiracja wpłynęła również na gamę kolorystyczną kolekcji, która utrzymuje się w odcieniach łamanych bieli, szarości, srebra i soczystych zieleni. Tkaniny użyte do wyrobu ubrań to wysokiej jakości naturalne jedwabie w postaci zwiewnych tkanin szyfonowych oraz  satyny. W celu urozmaicenia faktur pojawiają się różne rodzaje tkanin cekinowych, które są także nawiązaniem do skroplonej wody lśniącej na liściach roślin.

Głównym założeniem kolekcji jest próba skontrastowania prostych form ubioru z formami drapowanymi.  Zwraca uwagę bogato zdobiona, ręcznie wykonana aplikacja, która powstała w wyniku przypalania krawędzi jedwabnego materiału. Dzięki temu elementy przypominają botaniczną formę płatków kwiatów i liści, co wpisuje się inspirację kolekcji. Dodatkowym akcentem są zielone cekiny, przyszywane ręcznie, od ciemniejszych do jaśniejszych, tworzące efekt cieniowania, wyglądem przypominający żywą roślinę wrośniętą w ubranie. Jedwabne szyfony, przykrywające tkaniny cekinowe manipulują fakturą oraz połyskiem, urozmaicając w ten sposób proste formy ubioru.

Styl kolekcji można określić nazwą botaniczny glamour. Ręczna praca nad wykończeniem każdego elementu nadaje ubraniom wyjątkowy, oryginalny charakter oraz sprawia, że stają się one niepowtarzalnie piękne. 

Kolekcja została wyróżniona przez Akademię Wilanowską, portal backstage-show.pl i portal e-vive.pl podczas Pokazu Dyplomowego MSKPU.

Opis zdjęć

fotograf: Ida Strzelczyk modelka: Paulina/Moss Models MUA: Emilia Zatorska miejsce: Szklarnie SGGW